جشنواره عید تا عید ویژه تمامی محصولات با کد تخفیف :25

خواب خوب ، حال خوب

خواب خوب ، حال خوب

ویژگی های یک تشک چیست؟

ویژگی های یک تشک

انسان ها در طول زندگی خود همواره در معرض مقایسه و انتخاب های مختلف قرار داشته و دارند، ازانتخاب روزمره‌ای مثل خرید یک آبمیوه گرفته تا خرید محصولاتی نظیر کالای خواب که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با سلامت فرد مرتبط است. داشتن یک خواب شبانه خوب، علاوه بر اینکه باعث می شود که حس شادابی و سرحالی داشته باشید بر سلامت روان و جسم شما هم تاثیر می گذارد. از این رو این سوال شاید برای شما پیش بیاید که چگونه می توان یک خواب راحت و بی دردسر داشت.

شاید باورتان نشود یکی از مهمترین عواملی که باعث خواب آسوده خواهد شد تشک طبی است. تشک یکی از عوامل بسیار مهم در سلامت آناتومی بدن و سلامت خواب و روان شماست زیرا یک سوم طول عمر خود را بر روی آن سپری می کنید پس باید متناسب با هزینه ای که می کنید یکی از بهترین کیفیت ها را انتخاب کنید تا با خیال راحت و آسوده به استراحت بپردازید.

برای همه ما این اتفاق افتاده است که موقع بیدار شدن از خواب با درد و کوفتگی نفرت انگیز بدن خصوصا در ناحیه کمر و گردن مواجه می شویم. برای اینکه بتوانید خواب خوب و بدون درد داشته باشید باید با تحقیق و در نظر گفتن یک سری معیار، یک تشک طبی یا فنری خوب انتخاب کنید.

در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که با ویژگی های یک تشک خوب آشنا شوید و پولتان را هدر ندید در ادامه مطلب می توانید شاهد معیارهای مناسب برای خرید یک تشک خوب باشید.

وقتی صحبت از کیفیت تشک به میان می آید ، اولین نکته ای که به ذهن خطور می کند پیدا کردن ویژگیهایی برتر است که انتخاب ما را به اصطلاح یک سر و گردن بالاتر از بقیه نمونه های مشابهش قراردهد. البته باید توجه داشت که خوب و باکیفیت بودن از نظر افراد مختلف، می تواند دارای تعاریف متفاوتی باشد و نمی توان برای همه افراد یک نسخه واحد پیچید!!!

اما در یک نگاه کلی می توان ویژگی های یک تشک باکیفیت را شامل موارد زیر دانست:

تحمل و استحکام لازم برای تحمل مجموع وزنی که روی آن قرار می گیرد را داشته باشد و تغییر فرم ندهد. همیشه باید در نظر داشت که برآورد صحیحی از وزن فرد (در تشک یک نفره) یا افراد (در تشک های دونفره) در نظر گرفته شود. برای مثال در وزن های بالا استفاده از تشک فنری علاوه براحتمال بروز درد و مشکل در ستون فقرات، باعث می شود تا ۷۰ درصد تشک نیز بخوابد و تدریجا به کف تخت بچسبد. راهنمای خرید تشک

نیازها و سلایق فرد را تأمین کند. اولین سوالی که باید قبل از خرید هر نوع تشکی به آن پاسخ داده شود مربوط به میزان نرمی یا سفتی مورد انتظار است. برای مثال هر نوع تشک طبی حتی در مبالغ خیلی بیشتر هم سفت و هر نوع تشک طبی فنری حتی در قیمت های بالا حالت نرمی خواهند داشت. از طرفی در انتخاب تشک برای تخت های دو نفره باید به میزان حساسیت افراد نسبت به تکان های احتمالی توجه کرد.

با آناتومی بدن همخوانی داشته و مشکلات احتمالی در ناحیه کمر و ستون فقرات را تشدید نکند. یک تشت با کیفیت، تشکی است که در کنار ایجاد شرایطی مناسب در وقت استراحت، باعث بروز درد در نواحی مختلف بدن ، علی الخصوص ستون مهره ها نشود.در این خصوص توصیه می شود افرادی که سابقه بیماری های مرتبط با ستون فقرات را دارند حتما قبل از انتخاب یا خرید تشک ، به پزشک متخصص یا کارشناسی که اطلاعات کافی در این زمینه دارند، مراجعه و با آنها مشورت کنند.

تشک خریداری شده حتما اصل و مورد تأیید واحد تولید کننده باشد. متأسفانه یکی از مشکلاتی که بسیاری از خریداران با آن مواجه هستند به سردرگمی در شناسایی انواع اصل یک محصول از نمونه های تقلبی و مشابه آن می باشد. هرچند وجود هولوگرام در محصول و استفاده از سامانه استعلام پیامکی توانسته تا حدی این مشکل را رفع کند ، اما همچنان این اعتماد به اصالت و اعتبار یک فروشگاه است که می تواند نقش تعیین کننده ای در حل این معضل داشته باشد.

از تکنولوژی های به روز در ساخت تشک استفاده شده باشد. بسیار مهم است که تشک مورد استفاده نیز تا حد امکان برابر با استانداردهای روز در سطح داخلی و حتی خارجی باشد و در ساخت آن از فناوری های روز جهان استفاده شده باشد. به عنوان مثال تکنولوژی مموری فوم در تشک های طبی یا کاربرد فنرهای پاکتی(منفصل) در تشک های طبی فنری می تواند به بهبود ویژگی ها و قابلیت های این تشک ها تا حد زیادی بیافزاید.

مواد تشکیل دهنده تشک قادر به تأمین خوابی راحت برای تمام اعضای بدن باشد. برای مثال روکش که یکی از نکات مهم در تنفس تشک و احساس عرق کردگی در فرد می شود در دو نوع متفاوت از پارچه هایی که عموما در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرند تأثیرات متفاوتی بر فرد دارد. در پارچه های ژاکارد که پارچه هایی مقاوم و با دوام هستند، درصد استفاده نایلون در آن بالاتر بوده و تنفس تشک سخت ویژگی‌های یک تشک باکیفیت چیست؟

ترصورت می گیرد که می تواند تنش گرمایی در فرد را تشدید و باعث بروز عرق کردگی در فرد شود. علاوه براینکه به لحاظ بهداشتی و جذب الکتریسیته نیز می تواند مشکلاتی برای یک استراحت آرام و مطمئن ایجاد کند. لازم به ذکر است که استفاده از پارچه های ژاکارد در سطح جهانی کم کم جای خود را به نوعی دیگر از تکنولوژی در روکش تشک داده که از آن به تکنولوژی پارچه های گردباف یاد می شود. پارچه های گردباف دارای درصد پنبه بیشتر بوده و نرمی بیشتری ایجاد می کنند. تنفس تشک با پارچه گردباف راحت تر صورت گرفته و به دلیل خنک تر بودن ، فرد حین استراحت عرق نمی کند.

سال گارانتی تشک دارای پشتیبانی کامل از محصول باشد. بالاتر بودن تعداد سال های گارانتی یک تشک ، می تواند عاملی مثبت تلقی شود و تا حدی بر قیمت نهایی نیز اثرگذار است. اما همین سال گارانتی اگر فاقد پشتیبانی لازم باشد، می تواند به معضلی بزرگ برای خریداران محسوب شود که علاوه بر پرداخت هزینه های بالا و صرف وقت، تضمینی برای رسیدن به نتیجه مطلوب وجود نخواهد داشت.

شرکت تولیدی و مجموعه لمینک با ساعت ها مطالعه و بررسی در حوزه های تخصصی نظیر راهنمای خرید تشک و…، همواره سعی کرده بهترین خدمات مشاوره ای در زمینه کالاهای خواب را ارائه دهد. این مجموعه که ارائه اطلاعات دقیق و مفید را اولین گام برای انجام تعهدات اخلاقی خود می داند، با انجام مشاوره در مراجعات حضوری و حتی پاسخگویی به تماس های تلفنی تمام توان خود برای ارتقای سطح دانش آحاد مردم و حتی سایر کارشناسان مرتبط با این صنعت را به کار بسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه